Karafatma İlaçlamasını Kimler Yapmalıdır

Karafatma İlaçlamasını Kimler Yapmalıdır; Karafatma ile mücadele zordur. Ancak ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlanarak etkili sonuç alınır. Karafatma ilaçlaması için mutlaka karafatma ilaçlama firmaları ile irtibata geçilip profesyonel yardım alınmalıdır. Karafatma ilacını mutlaka uzmanların yapması gerekir aksi takdirde kimyasal olarak insan sağlığına zarar verebilirler.

Devamını Oku

Karafatma İçin Hangi İlaçlar Uygundur

Karafatma İçin Hangi İlaçlar Uygundur; Karafatma için dışardan alınan ilaçlar etkili olmaz. Karafatma haşeresi için sıvı püskürtmeli ilaçlar kullanılmalıdır. Karafatma için bir kez ilaçlama yeterli olmaz çünkü her yere yumurta bıraktıkları için yeniden ortaya çıkalar. Karafatmaların yuva yaptıkları yerler belirlenip periyodik olarak ilaçlama yapılmalıdır. Karafatmalar için kimyasal karafatma ilaçlama gerekmektedir. Hızla çoğalan ve yumurta bırakan böcek…

Devamını Oku

Karafatma ile Mücadele

Karafatma ile Mücadele; Karafatma belirttiğimiz gibi çok hızlı üreyen bir böcektir. Karafatmalar ölürken bile yumurta bırakabilir. Karafatma için ferdi mücadele etkili olmaz mutlaka ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlanarak mücadele edilmelidir. Karafatma ile mücadele etmek için sadece karafatma ilaçlama yapmak gerekir evde uygulanan hiçbir şey yararlı olmamaktadır.

Devamını Oku

Karafatma Ne Kadar Yaşar

Karafatma Ne Kadar Yaşar; Karafatma böceği genellikle 15 ay kadar yaşar. Karafatma çok hızlı üreyip çoğaldığı için soyunun devamlılığını daima başarılı şekilde devam ettirebilmiştir. Karafatmalar yumurta bıraktıkları için hızla çoğalmaktadırlar, yaşam süreleri de ortalama 1 yıl kadardır.Bu yüzden karafatma adı verilen bu böcek türünün kimyasal olarak ilaçlanması gerekmektedir.

Devamını Oku

Karafatma Ne Yiyerek Beslenir?

Karafatma Ne Yiyerek Beslenir?;  Karafatma için besin bulmak zor değildir. Karafatma böcekleri birçok canlının yiyemeyeceği hemen her şeyi yerler. Karafatma yiyecek bulmak için karanlığın çökmesini bekler. Genelde yemek artıkları ve üzeri açık gıdalardan beslenmektedir. Gıdalarınızın üzerini örtmelisiniz eğer gıdalarınızı açık bırakırsanız karafatma adını verdiğimiz böcek türleri besin maddelerinden beslenerek hızla çoğalabilirler.

Devamını Oku