Zehirli Örümcekler

Zehirli Örümcekler

Zehirli Örümcekler

Örümcek, baş ve göğüs kaynaşmış, karın göğse ince bir bel ile bağlanmış, boyları birkaç cm den 35 cm’ye kadar değişen eklembacaklılardır. Dört çift yürüme bacağı olan örümcekler, bacaklarının ucundaki çengeller sayesinde kurdukları ağa kolayca tutunarak hareket ederler. Örümcek avını yakaladıktan sonra kıskaçlarındaki zehir ile felce uğratıp, daha sonra ısırıp, organlarına eritici enzim salgılayarak, sıvı hale getirir ve emerek beslenir. Bütün türleri zehirlidir fakat insanlar için son derece tehlikeli olan zehirli örümcekler ölümcül olabilmektedir.

Kırmızı sırtlı örümcek, Ağaç ev huni-ağ örümceği, Brezilya gezgin örümceği, Kahverengi keşiş örümceği, karadul, tarantula ve kese örümceği zehirli örümcekler içinde öldürücü zehre sahip örümceklerdir. İnsanları soktuğunda, nörotoksit etkisi ile terleme, kas yorgunluğu, bulantı, kusma gibi belirtilerle ortaya çıkan, hemen müdahale edilip, tedavi gerektiren, zehirli örümceklerin sokması, tedavi edilmediği takdirde ölümle sonuçlanır. Aşırı derece de agresif olan bu örümcek türleri, ısırdığında şiddetli acı ile beraber, tükürük salgısında artış, nefes darlığı, hafıza kaybı gibi ciddi sorunlara yol açan zehirli örümcekler ile mücadele profesyonel ilaçlama şirketleri ile mümkün olmaktadır.

Zehirli örümceklerden kurtulmak için ilaçlama şirketimizden istediğiniz gün ve saatte etkili ve garantili örümcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.