İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Amerikan Hamam Böceği

Amerikan Hamam Böceği

Amerikan Hamam BöceğiAmerikan hamam böceği, yapı ve şekil olarak diğer böceklerden farklı olan bir böcek türüdür. Kendi türleri arasında en büyük yapıya sahip böcektir. Baş kısmında iletişimi sağlayan ve duyu organı görevini yapan bir çift antenleri vardır. bu böcekler diğer böcekler ile aynı ortamı paylaşırlar ve ortalama olarak 3 – 5cm boyunda olan böceklerdir. Bulunduğu ortama bağlı olarak farklı renklere sahip olabilir ve farklı özellikler sergilerler. Hamam böcekleri yaşadığı ortama bağlı olarak her türlü organik besinleri yerler. Genellikle geceleri beslenen bu böcekler çok pistirler.

Ortamdaki her türlü organik besinlerden, sebze ve meyvelerde ve açık bırakılan yemeklerden yerler. Amerikan hamam böceklerinin renkleri genellikle kızıl, kırmızısı veya kahverengi şeklindedir. bu böcekler evlere dış ortamdan gelip yerleşirler. Hamam böcekleri evlerin genellikle nemli ve rutubetli yerlerinde yaşarlar. Bu böcekler eve yerleşti mi bunlardan kurtulmak çok zor olur çünkü bunların ilk işi hemen çoğalmak ve ortama yumurta bırakmaktır. Amerikan hamam böceği genellikle geceleri çok aktif bir böcektir. Bir gecede 10 katlı bir binayı rahatlıkla dolaşabilirler. Gündüzleri ise pasif olarak kenar kuytu kısımlarda dinlenir ve gizlenir.

Ev ortamında en çok nemli ve rutubetli yerlerde yaşamayı severler. Genellikle mutfak, banyo, tuvalet, su boruları kenarları olmak üzere birçok ortamlarda bu böcek türlerine rastlamak mümkündür. Beslenmesini tamamlayan amerikan hamam böcekleri bulunduğu ortama yumurta bırakır. Hamam böcekleri bir defa çiftleşir ve bu çiftleşme ile bazen ömrü boyu yumurta bırakabilir bazen de her yumurta bırakma döneminde yeniden çiftleşir. Bir defada ortalama olarak 300 – 350 adet yumurta bırakabilirler. Yumurtalarını ortalama olarak 20 – 30 âdetini bir pakete koyarak bu paketleri bulunduğu alanda dağınık bir şekilde bırakır. Hamam böceklerinin insanlara en büyük zararı insanların besinlerini ve yemeklerini bozarak insanlara birçok hastalık ve mikrobu bulaştırmalarıdır.

Hamam böcekleri sayesinde birçok hastalık ve mikrop insanlara bulaşır. Hamam böceğinden kurtulmak ve hamam böceği ile mücadele için mutlak süratle ilaçlama yapmak gerekir. Amerikan hamam böceği ile mücadelede en etkili yöntem yasal bir ilaçlama şirketi tarafından ilaçlama yapılmasıdır. İlaçlama servisi olarak her türlü zararlı haşere ile mücadelemiz bulunmaktadır. Bu böcekler için hem jel hem de sıvı ilaçlar kullanılır. Amerikan hamam böceği mücadelesi için dışardan rast gele ilaçlar alarak ilaçlama yapmak doğru değildir. İlaçlama yaptırmadan önce mutlaka şirketimizden bilgi alın ve ilaçlama için randevuda bulunabilirsiniz.