İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama ve Haşereler ile Mücadele

İnsanlar var olduğundan bu yana böcekler ile mücadele etmektedir. Böcekler insanların hayatlarına hem maddi hem de manevi anlamda büyük zararlar veren ve kayıplara uğratan canlılardır. Çok sayıda haşere türü bulunmaktadır. Bunlar arasında zehirli olan akrep, yılan, kırkayak gibi haşereler insanların can sağlığını büyük ölçüde tehdit eden canlılardır. Mesela akrep ısırması sonucunda hayatını kaybeden ya da kısmi felçler geçiren insan sayısı oldukça fazladır. Akrep haşeresi tehlikeyi sezinlediği an kıvrık kuyruğunda bulunan zehirli iğnesini insanlara batırır ve zehir kana karışarak sinir sistemimize gider. Oldukça tehlikeli olan bu haşerelerden korunmak ve kurtulmak adına böcek ilaçlama işlemi yapılmalıdır.

Haşereler oldukça tehlikeli canlılardır zehirli olan böceklerin yanında parazit görevi gören canlılarda vardır. Bu canlılar kene, tahtakurusu, bit ve pire gibi böceklerdir. Kan emerek beslenirler, hayvanların üzerinde yuva yapabilirler ancak insanların üzerinde bu mümkün değildir. Pireden örnek vermek gerekirse bu böcek gözle görülmesi zor olan bir haşeredir. Hayvanlar aracılığı ile insanlara aktarılırlar. Çok sayıda hastalık bulaştıran pire haşeresi kısa bir zamanda çok fazla üreyerek tüm alana yayılır bu nedenle bir an önce önlem alınarak böcek ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlama yapılmalıdır. Bu haşerelerin yanında kemirgenler grubundan olan fareler ve gider böcekleri de vardır. Farelerin çok sayıda çeşidi vardır ve bulundukları ortama göre adlandırılırlar.

Besin bulabilmek için insanların yaşadığı alanlara gelirler ve besin kaynağı bulamadıkları zamanlarda insanları kemirmeye başlarlar bu nedenle oldukça tehlikeli canlılardır. Gider böcekleri arasında ise hamam böcekleri, gümüş böceği, tespih böceği girmektedir. Bu haşere türleri arasında insanların yaşadıkları ortamlarda en fazla bulunan hamam böcekleridir. Bu haşere türü insanlara doğrudan zarar vermez ancak gıdalarımızın üzerine bıraktıkları salgı ve dışkıları ile bizlere dolaylı olarak tifüs, mantar, sarılık gibi birçok hastalık virüsü bulaştırırlar. Bu ve bunlar gibi çok sayıda haşere türü bulunmaktadır. Bu haşereler ile mücadele etmek adına mutlaka böcek ilaçlama firmaları ile anlaşma yapılmalıdır.

böcek ilaçlama

Bu haşereler insanların yaşadığı ortamlarda sıklıkla görülürler. Böcekler insanların hayatlarına yiyecek bulabilmek ve barınacak bir yer ihtiyacı için gelirler. Besin kaynağının bolca bulunduğu alanlar arasına giren fırın, yemekhane, restoran gibi yerlerde haşerelere sıkça rastlamak mümkündür. Bu alanlarda böceklerin bulunması insan sağlığına ciddi anlamda zarar verir bu sebeple mutlaka böcek ilaçlama işlemi zaman kaybına uğramadan yapılmalıdır. İnsanların faaliyette bulunduğu birçok ortamda da yaşarlar. Böcekler insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde yaşarlar bu alanlar arasına verilecek en güzel örnek otobüs, metro gibi yerlerdir. Bu anlarda da belirli aralıklarla mutlaka böcek ilaçlama şirketleri aracılığı ile ilaçlama yapılmalıdır. Biz Kılıç ilaçlama şirketi olarak tüm alanlarda böcek ilaçlama servisi sunmaktayız. Ayrıca hastane, klinik gibi alanlar da ilaçlama hizmetlerimizi itinalı bir biçimde müşterilerimize sunmaktayız.

 

Böcek ve Haşereler ile Mücadele

Böceklerden kurtulmanın en etkili yolu böcek ilaçlama hizmeti sunan firmalar ile anlaşarak geniş çaplı bir ilaçlama hizmetinden faydalanmaktır. Ancak sizlere de evinizde güvenli ve huzur içinde yaşamanız için bir takım önlemler almak düşer. Bu önlemler basit ve oldukça kalıcıdır.

Çöplerinizi Biriktirmeyin

Bu önlemler arasında çöplerinizi zamanında dökmeniz büyük önem taşımaktadır. Çünkü böcekler atık maddelerde sürekli olarak bulunurlar bu sebeple çöplerin birikmesine müsaade etmeden zamanında atılmalıdır. Bunun yanında haşereler yuvalarını daha çok duvar çatlaklarına yaparlar bu nedenle evlerinizde bulunan bu alanları mutlaka kapattırmalısınız.

Haşereler yaz aylarında sıklıkla görülen canlılardır. Yaz aylarında sıcaklığın artması ile birlikte böcekler daha da çoğalırlar, kapı ve pencerelerden insanların bulundukları alanlara akın ederler. Bunun için alınacak en kesin yol bu açık alanlara sineklik takmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.