İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek ilaçlama nasıl gerçekleştirilir?

bocek-ilaclama1Böcek ilaçlama teknikleri farklıdır. Bu teknikler haşere türüne ve bu haşerelerin bulundukları alanlara bağlı olarak değişir. Çünkü haşere ve böceklerin biyolojik yapıları, yaşam alanları farklıdır. İlaçlar kullanılırken hangi ilacın etkisinin daha fazla olabileceği düşünülmelidir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilen bu yöntemlerin belirlenmesi yine bu firmalar tarafından olmaktadır.

Hamam böceklerinden kurtulmak, karafatma, kalorifer böceklerini yok etmek için jel ilaçlar uygundur. Bu ilaçlar kapı kirişleri, pencere pervazları, dolap içleri gibi kuytu köşelere şırınga ya da silikon tabanca yardımı ile ufak parçalar halinde bırakılır. İlacı yiyen böcekler yuvalarına dönerek ölürler. Bu nedenle jel böcek ilaçlama gayet temiz gerçekleşmektedir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulanan bu ilaçlama sırasında alanın terk edilmesine gerek yoktur. Ayrıca herhangi bir önlem ya da tedbire de gerek yoktur. Ancak jel ilaç hamam böcekleri dışında hiçbir haşere için etkili değildir.

Buharlama ile yapılan kokulu böcek ilaçlama jel kadar basit değildir. Her tür haşereden kurtulmak için etkili olan bu ilaçların etkisi çok kuvvetli olduğundan insanlarla temas edebilecek herhangi durumlara engel olunmadığında sağlık sorunları yaşanabilir. Gıdaların saklanması, çocuk oyuncaklarının kaldırılması alınması gereken en önemli önlemlerdendir. Genelde açık alanlar için yapıldığında bu önlemlere de bazen gerek duyulmaz. Bu böcek ilaçlama hizmetini de böcek ilaçlama firmaları tarafından almanız mümkündür.

Kokusuz böcek ilaçlama tekniği ise gıda üretimi gerçekleştirilen cafe, lokanta, restaurant, fırın gibi yerlerde gerçekleştirilen bir işlemdir. 24 saat hizmet veren bu yerlerde gıdalar saklanamayacak kadar fazla olduğundan, sadece alanların yüzeyine temas eden kokusuz ilaçlama daha uygundur. Böcek ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilen kokusuz ilaçlama, pire, karınca gibi haşerelerden kurtulmak için yapılır.

Her tür ilaçlama hizmeti alınan böcek ilaçlama firmaları, doğru hizmet verebilmek adına Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı olmalıdırlar.