İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek ilaçlama şirketleri seçerken nelere dikkat edilmeli?

bocek-ilaclama-sirketleriBöceklerden kurtulmak, insan sağlığı başta olmak üzere her tür sorun yaşatacak olan bu canlıların zararları ile karşılaşılmaması için oldukça önemlidir. Böcek, haşere, kemirgen, parazitler ancak profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak yok edilebilirler.

Böcek ilaçlama bilinçsizce uygulandığında ilacın dozajının fazla olması ya da yanlış haşereye uygulanması, insanlarla temaslarının engellenmemesi gibi durumlara bağlı olarak ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu nedenledir ki daima ilaçlama konusunda eğitimli, tecrübeli kişilerce oluşan ekiplerle çalışan böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınmalıdır.

Hizmet alınacak böcek ilaçlama şirketleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Böcek ilaçlama şirketleri kesinlikle Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı olmalı, yasal olarak hizmet vermelidir.
  • Böcek ilaçlama şirketleri tarafından haşere ile mücadele için yapılacak ilaçlamalarda kullanılan ilaçların ziraat mühendisleri tarafından üretilmiş olmaları gerekmektedir.
  • Periyodik olarak hizmet alınan ilaçlamaların ardından yeniden aynı böcek sorunları ile karşılaşıldıysa bu kez böcek ilaçlama şirketleri tarafından ücretsiz bir hizmet sunulmalıdır.
  • Böcek ilaçlama şirketlerinin her il ve her semtte şubeleri bulunmalıdır. Böylelikle böceklerden kurtulmak isteyen kişilere daha hızlı şekilde ulaşılarak daha çabuk hizmet sunulur.
  • Uygulanan ilaçlamalar ardından böcek ilaçlama şirketleri muhakkak sizlere gerekli evrak ve belgeleri sunmalıdır.
  • Böcek ilaçlama şirketleri, hem semtte uygun, ekonomik, bütçenizi sarsmayacak ilaçlama fiyatları ile hizmet vermelidir.
  • Ev, iş yeri, fabrika, okul, hastane ilaçlama, apartman, fırın, lokanta, araç, sağlık ocağı, eczane, avm ilaçlama, orman, park, otopark, tarla, bahçe ilaçlama gibi açık ya da kapalı alan fark etmeksizin tüm hizmetleri sunmak zorundadır.
  • Böcek ilaçlama şirketleri tüm haşere, böcek ve kemirgen türleri için jel, sıvı ilaçlamalar ya da farelere özel uygulanan istasyon yöntemi için hizmet verebilmelidirler.

Bunun gibi konulara dikkat edildiği takdirde böcek ile mücadele durumlarınızda kesin ve garantili sonuçlar alacaksınız.