Böcek İlaçları

böcek ilacı

böcek ilacıHaşere ve kemirgenlere karşı yapılan ilaçlamalarda kullanılan böcek ilaçları sağlık açısından büyük sorunlara yol açabilir. Sağlık Bakanlığından onay belgesine sahip olmayan haşere ilaçlama firmaları zirai ilaçlar kullanmaktadır. Tarım ilacı niteliğinde olan ve kapalı alanlarda uygulanması durumunda sağlık açısından büyük risk oluşturan zirai ilaçlar ölümlere neden olabilecek zehirlenmelere yol açmaktadır. Bu nedenle ilaçlama hizmeti alacağınız firmanın kullandığı böcek ilaçlarına dikkat edilmelidir. Ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmayan ve Sağlık Bakanlığı onayı almamış böcek ilaçları ile yapılan ilaçlamaları, sağlık açısından büyük tehdit oluşturur.

Kalitesiz böcek ilaçları ile yapılan ilaçlama işlemleri haşere ve kemirgenlere karşı hiçbir çözüm sağlamaz. Bunun yanı sıra ilaçlama işleminin sürekli tekrar edilmesine neden olur. Yüzlerce kimyasal madde içeren böcek ilaçları, sıklıkla uygulandığı zaman da sağlık açısından risk oluşturur.

Her haşere ve kemirgen türü için etki gösteren böcek ilacı farklıdır. Bu nedenle haşere türü tespit edilmeden böcek ilaçlama işlemi yapılmamalıdır. Tüm haşerelere karşı aynı ilaçlarla uygulama yapmak etkili sonuçlar alınmasını engeller. Bu nedenle haşere ilaçlama işleminde kullanılan ilaçlar haşerelere özel olarak hazırlanmalıdır.

Çeşitli yollarla temin edilebilen böcek ilaçları, ilaçlama firmalarının yanı sıra, bireysel olarak da uygulanmaktadır. Ancak haşerelerle bireysel mücadele etkili sonuç vermemektedir. Bu nedenle haşerelerle mücadele için profesyonel firmalardan yardım almak gerekir. Ancak ilaçlama firmalarından hizmet alırken, firmanın Sağlık Bakanlığından onaylı olması ve kaliteli böcek ilaçları kullanması şarttır. Aksi takdirde yapılan böcek ilaçlama işlemleri haşerelerle mücadelede bir çözüm oluşturmayacağı gibi sağlık açısından da büyük zararlara yol açar.