İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böceklerden Kurtulma Yolları

Evimiz, iş yerimiz, açık ve ya kapalı yaşam alanlarımız bizim özel alanlarımız olması dolayısıyla korunaklı güvenli olmak zorundadır. Doğadaki diğer türler serbest barınaksız yaşayabiliyorken insanoğlu hem fiziki hem psikolojik yapısı gereği barınmak gereksinimini karşılamak zorundadır. Böceklerden kurtulma yolları için en etkili çözüm böcek ilaçlaması yaptırmaktır.

Doğada her hayvanın canlının bir yeri vardır. Hiçbir canlı önemsiz değildir. Doğada her canlının yaşam hakkı var iken yaşam alanlarımıza gelen böcek ve kemirgenler bizim sağlığımızı tehdit ederler. Bu sebeple her canlı ile aynı ortamda yaşamak imkansız hale gelmektedir. Yaşam alanlarımızda çocuklarımız, evcil hayvanlarımız yaşamlarını sürdürdüklerinden onların zararına olacak hiçbir şeyi çevremizde barındırmayız.

Böceklerden Kurtulma Yolları Hakkında

Böceklerden Kurtulma YollarıYaşam alanlarımıza böcek sirayet etmiş ise aklımıza böceklerden kurtulma yolları gelir. Öncelikle böceklerin evlerimize uğramaması için yapmamız gereken bazı şeyler vardır. Tamir ihtiyacı olan bölge bırakmamak en önemli unsurdur. Böcekler haşereler, kırık dökük yıkık çatı katlarından ve deliklerden yaşamımıza girerler. Bu kapıları engellemek onların giriş kapısını kapamak anlamına gelir. Yaşam alanlarımızda çöp, yemek artıkları, döküntüleri kaldırıp toplamak biriktirmemek gereklidir. Böcekler haşereler besinlerimize ortak olmak için yaşam alanlarımıza geldiklerinden onlara bu fırsatı vermemeliyiz.

Temizlik için kullandığımız deterjanların içeriği çamaşır sulu olmalıdır. Böylelikle böcekler yaşam alanlarımızdan uzak kalacaklardır. Böcekler haşereler çok küçük canlılardır fakat vücutlarında türlü hastalıklara sebebiyet verecek virüslerle yaşamaktadırlar. Bu sebeple onlardan kurtulmanın yollarını ararız. Böceklerden tek başımıza kurtulmaya çalışmak pek işimize yarayacak bir yöntem değildir. Onları tek tek öldürmekle başa çıkamayız. Böcekler çoğunlukla toplu yaşarlar. Çok hızlı ürerler. Evde tek başımıza onlara karşı vereceğimiz savaş bizi yavaşlatır hatta daha da geriye götürür. Çevremizdeki zararlıları korkutup kaçırdığımızda sadece saklanır ve daha fazla olarak geri dönerler. Bütün bunların olmasını istemediğimizden böceklerden kurtulma yolları olarak doğru uygulamayı gerçekleştirmeliyiz.

Böceklerden kurtulma yolları dendiğinde akla gelen garantili çözüm böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Böcek ilaçlama hizmeti bakanlık onaylı firmalardan alınmalıdır. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce nasıl bir canlıya karşı ilaçlama yapılacağı belirlenmeli ortam araştırması yapılmalıdır. İlaçlama kimyasal bir uygulama olduğundan dolayı dikkatli ve titiz bir uygulama sağlanmalıdır.