İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu

Danaburnu ilaçlama

Danaburnu ilaçlamaDanaburnu, genellikle bitkisel beslenen ve ekinlerin arasında bulunan bir böcek türüdür. Boyları ve yapıları türlerine ve beslenmesine bağlı olarak farklıdır. Bu böceklerin genel görünüşü şöyledir. Danaburnu haşeresi ortalama olarak 3 – 5cm civarında bedeni üzerinde katlı şekilde kanatları bulunur. Bu böceklerin bedenlerinin üstü tüyler ile kaplıdır. Toplamda Danaburnu insanları ve hayvanları ısırıp kanını emmez fakat ekinler arasında bulunup ekinlerin tanesini, meyvesi ve köklerini kemirerek beslenir.

Bu bakımdan ekinlerin verimini düşürüp besin maddelerimi kullanılmaz hale getirir. Özellikle yumru gövdeli sebzelere ve yeni dikilmiş fidelere zarar verir. Danaburnu yuvasını ekili alanların bulunduğu kısımlara yapar. ön ayakları ile toprağı kazır ve yerin ortalama olarak 40cm derinliğine yuva yapar. Çok güçlü ayakları olan bu böceklerin ayakları çok güçlüdür. Bu sayede toprağı çok rahat bir şekilde kazırlar. Gündüzleri genellikle yuvalarında geçiren bu böcekler geceleri yuvalarından çıkıp hem beslenir hem de yer değiştirir. Bir de bu böcekler ekinler sulandığı zaman yuvaları su ile dolduğu için yuvalarından çıkarlar. Danaburnu zararlarını önlemek ve bunlarla mücadele edip kurtulmak gerekir. Bu haşere ile mücadelede dikkat etmemiz gereken şudur; yasal bir ilaçlama şirketleri ile çalışmaktır.

İlaçlama bilgisi olmayan kişilere ilaçlama yaptırmayın. Kullanılan yanlış bir ilaç ve ilaçlama yöntemi hem ekinlere zarar verir hem de çevredeki diğer canlılara zarar verebilir. bu nedenle ilaçlama yaptıracağınız zaman mutlaka şirketimize ulaşın ve bizden ilaçlama talebinde bulunun. Danaburnu ilaçlamasında kullanılan ilaçlar farklıdır. İlaçlama yapan tüm personelimiz ilaçlama eğitimi almış uzman kişilerdir. Size zarar veren haşere hangisi olursa olsun hiç fark etmez. Bize ulaştığınız zaman istediğiniz gün ve saatte ilaçlamanız yapılır ve sizleri bu haşereden kurtarmış oluruz.