İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Deri Böceği

deri böceği ilaçlama

Deri Böceği ilaçlamaDeri böceği (dermestidae) sınıfı içinde bulunan bir böcek çeşididir. Bu böcekler adından da anlaşıldığı gibi hayvansal besinler, deri, ve diğer hayvansal atıkları ile beslenen bir böcektir. Bu böcekler bitkisel besinleri yemezler Deri böceği bu nedenle doğal ortamda pek durmazlar. Genellikle bu böcekler insanların ve hayvanların yaşadığı yerlere gelirler ve buradaki besinler ile beslenirler. Bu böceklerin vücudu dışında sert kabuklu kanatları bulunur ve bu kabukların üzeri tüylü bir şekildedir. Deri böceklerinde kanat denen organ bulunur ve havada uçabilen böceklerdir. Bu böcekler gideceği yere uçarlar giderler.

Deri böceğinin boyu türüne ve beslenmesine bağlı olarak değişebilir. Bu böcekler genellikle 8 – 12mm boyundadırlar. Deri böceğine dışardan bakıldığında toplam 6 ayağı olan, baş kısmında ufak bir çift anteni bulunur ve çok sert bir ağız yapısı vardır. Bu böceklerin ağzı birçok sert maddeyi kemirmeye müsait bir yapıdadır. Deri böceği beslenmesinde hayvansal ürünleri kullanır bu besinlere ulaşabilmek için önüne çıkan her türlü maddeyi rahatlıkla kemirir. Bu böcekler beslenmesinde deri, ipek, yünlü eşyaları, kıl, ölü hayvan leşi ve bu maddelerden oluşan her türlü eşyaları ve besinleri kemirip yerler. Amma insanları ve hayvanları sokmaz ve bunlardan kan emmez. Deri böceği bir beslenmesini tamamladıktan sonra ilk yapacağı şey hemen çoğalmaktır. Yılda 6- 10 defa üreyen bu böcekler her üremede 30 – 60 arası yumurta bırakır. kış mevsiminde ve soğuk mevsimlerde bu böcekler çok pasif olurlar ve bu nedenle çok nadir rastlanılır.

Yaz aylarında ve sıcak zamanlarda bu böcekler oldukça aktiftirler. Evdeki birçok eşyaları kemirip zarar verdikleri için bu eşyaları kullanılmaz hale getirirler. Deri böceği ev  ortamında, deri eşyalara, yün ve kıldan yapılma eşyalara, ve ipekli kumaşlara zarar verdiği için ev ve iş yerlerinde bu böceklerden var ise mutlaka ilaçlanması gerekir.

Deri böceği ilaçlaması için mutlaka zaman kaybetmeden yasal ve uzman bir ilaçlama şirketi ile çalışmak gerekir. Deri böceği ilaçlama şirketi olarak her daim yanındayız.. Ev ve iş yerlerinde size zarar veren böcek, haşere ve kemirgen ne varsa mutlaka en kısa zamanda bize bildirin ve bizden randevu alın ve sizleri bu zararlılardan kurtaralım. Ferdi ilaçlamalarda kesin sonuç almak zordur. Firmamız yaptığı tüm ilaçlama uygulamaları hem ekonomik hem Sağlık Bakanlığı onaylı hem de garantilidir.