İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Evde haşere ile mücadele

evde-hasere-ile-mucadele

Haşere ve böcek sorunları, kemirgen, pire, parazit sorunları ile evlerimizde de karşılaşabilmekteyiz. Yaşam alanlarımızda daha büyük tehlike demek olan bu haşerelerden kurtulmak için, bu haşere ve böcek türlerine uygun ev ilaçlama hizmetlerinden yararlanılmalıdır. Zira evde haşere ile mücadele bireysel olarak yapılmamalıdır. Çünkü her zararlının biyolojik yapısı farklı olabilir, bulundukları alanlara ulaşmak imkansız olabilir. Bu yüzden vakit kaybetmeden haşere ilaçlama uygulatılmalıdır.

Evlerde mutfaklarda görülen hamam böcekleri, karafatmalar, kalorifer böcekleri, salonlarda ve yatak odaları mobilya, dolaplarındaki tahtakurtları, evcil hayvanlarda ve oyuncaklarda görülen pireler, halı ve kilimlerde bulunan halı böcekleri, kullanılmayan eşyalar arasındaki güvelerden kurtulmak için kesinlikle ev ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak, haşere ilaçlama yaptırılmalıdır. Jel ya da sıvı olarak uygulanacak farklı teknikler ile evde haşerelerden kurtulmak mümkündür.

Haşere ilaçlama şirketleri tarafından görevlendirilen ekipler önce sorunları yaşadığınız haşere türlerini belirlerler. Ardından bulunabilecekleri alanları ve bu alanlardaki yoğunlukları da tespit edilir ve uygun ilaçlama teknikleri gerçekleştirilir. Her tür ev ilaçlama için hassas ve titiz davranılması gerekmektedir. Yanlış kullanılacak ilaçlar ya da yanlış uygulamalar sonucunda sağlık sorunları yaşanabilir. Bu nedenle muhakkak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı haşere ilaçlama firmaları ile iletişime geçilmelidir. Bu firmaların da uzman, eğitimli ekiplerle çalışmaları şarttır. Ayrıca ziraat mühendisleri tarafından üretilen, kaliteli ilaçlar kullanılması da alınacak sonuçların kalıcılığını etkileyecektir.

Evde haşere ile mücadele için, böceklerden kurtulmak, fare zararlarına son vermek için kişisel, ilkel yöntemlerle zaman kaybederek, bu haşerelerin üreyerek her geçen gün artmasına izin verilmemeli, haşere ilaçlama firmaları ile görüşülerek, ev ilaçlama hizmetlerinden yararlanılmalıdır.