İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare

fare, fare ilaçlama

Fare çok eskiden bu yana insanlığa sorun olmuştur. Çok pis olan bu canlı çok hızlı hareket edebilir. En belirgin özelliği, kemirgen olması, her şeyi yemesi, çok doğurgan memeli olmasıdır. Lağım faresi ev içine girdiğinde insanı bile kemirebilir. Tifüs ve veba hastalıklarının başlıca taşıcısıdır. Fare, tarlalarda, evlerde, fabrikalarda birçok ürüne zarar verir. Kemirgen dişleri ile birçok kablo ve eşyayı da kemirir. Tarla ve bahçe ürünlerinin köklerini kemirerek, zarar verir. Fareden kurtulmak için, fare ilaçlaması yaptırmak en doğrusu olacaktır.

Fare ile mücadele etmek ancak ilaçlama ile mümkündür. Fare mücadelesi yapmak zor işlemdir. Çok hızlı hareket eden hayvan olduğundan, yakalamak imkânsızdır. İlaçlama yaparak mücadele etmek hem kolay hem de kesin sonuç veren bir işlemdir. Evde fare görülmesi durumunda, ilaçlama servislerimizi aramanız yeterli olacaktır. Fare hastalık taşıyan tehlikeli bir canlı olmasından ötürü, hemen yok edilmelidir.

Fare ile mücadele yöntemleri farklı yollarla yapılabilmektedir. Ortamdaki fare yoğunluğuna ve fare türüne göre farklı ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Ancak kokulu sıvı ilaçlama yöntemi fare ile mücadele yöntemleri arasında en etkili olanıdır. Solunum sistemleri gelişmiş olan fareler, kokulu ilaçtan etkilenerek ortamdan kaçmaya çalışır. Bu durumda giderlere yönelen fareler, ilacın etkisi devam ettiği sürece aynı alana geri gelmez. Ancak yine de farelerin ortama yeniden girmesini önlemek için gizli noktalara özel fare ilaçları konulabilir. Başının sığabildiği her alandan giriş yapabilen fareleri, sıkıştıkları yerden çıkarmak oldukça zordur. Fareler, sıkıştıkları alandan ancak tehlike geçtiğinde çıkar. Sıvı ilaçlama yönteminde ise ilaçtan etkilenen fareler alanı terk etmek için kaçmaya çalışacakları için kapalı alanlara saklanmaz ve kaçmaya çalışırlar. Bu nedenle sıvı ilaçlama yönteminde farenin bir yerde sıkışıp kalarak ölmesi ve daha sonra kokuya sebep olması söz konusu olmaz. Ancak fare ilaçlama yaparken kullanılan özel fare ilaçları ya da sıvı ilaçların kalitesi de son derece önemlidir. Kalitesiz ilaçlar kullanılarak yapılan fare ilaçlama işlemleri hem bu kemirgenlere karşı sorun vermez hem de sağlık açısından risk oluşturur. Bu nedenle fare ilaçlama işlemi için, kaliteli ve güvenilir ilaçlama firmaları tarafından destek almak şarttır.

Fare ilaçlama merkezlerimiz her zaman üstün hizmet kalitesi ile görev yapmaktadır. Fare ilaçlatmak, fareden kurtulmak, fareyi öldürmek, fare ilaçlamalarımızdan yararlanmak için bizleri mutlaka arayınız.

One thought on “Fare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.