İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare İlaçlama

fare ilaclama
fare ilaclama
fare ilaclama

Basit fare tuzakları kullanılarak yapılan fare ilaçlama, çoğu zaman başarı sonuçlar veremediği gibi, etkili ilaçlar ile profesyonel yöntemler uygulanmadığı sürece bu kemirgenleri yok etmek mümkün olmayacaktır. Doğurarak çoğalan fareler, ortalama olarak iki yıl yaşadığı gibi bu süre içerisinde 60tan fazla yavru meydana getirir. Grup halinde yaşayan ve davranışsal öğrenme yeteneğine sahip olan fareler, oldukça zeki olarak nitelendirilen canlılar arasında olduğundan, basit ilaçlama teknikleri ile yok edilmeleri mümkün değildir. Fareyi yok etmek için sıvı ilaçlar kullanılarak uygulama yapılabileceği gibi katı fare ilaçları ya da tuzaklar ile de mücadele gerçekleştirilebilmektedir. Ancak farenin kapalı alana girişine karşı önlem oluşturmak veya bu kemirgenleri yok etmek için yapılan uygulamalarda profesyonel yöntemlere başvurulması şarttır. Basit ilaçlama teknikleri kullanılarak, sıradan fare ilaçları ile yapılan işlemler kemirgenlere karşı hiçbir başarı sağlamayacaktır.

Açık alanlarda çok sık görülen fareler, yiyecek bulamadığı durumlarda, iç mekanlara çeşitli yollardan giriş yaparak, buradaki besin maddeleri ile eşyalara zarar verirken, insanlar açısından da korkuya neden olmaktadır. Özellikle sıçan ve tarla faresi gibi oldukça büyük olan kemirgen türleri büyük çapta maddi zararlara yol açabildiği gibi sağlık açısından da önemli sorunlara yol açmaktadır. Büyüklüğü 30cmden daha fazla olan bu türler ile mücadele de oldukça zordur. Basit tuzaklar ile yok edilemeyen farelerden kurtulmak için en kısa sürede etki gösteren yöntem, sıvı ilaçlamadır. Kokulu sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan fare ilaçlaması uygulamaları, bu haşerelerin anında yok olmasını sağlayacağı gibi; bakteri ve virüslerin de yok olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sıvı ilaca ek olarak uygulanan katı ilaçlar ya da özel fare zehirleri de kemirgenlerin alana yeniden girişini büyük oranda engelleyeceği gibi uzun süre koruma sağlayacaktır.

Ağaçlık bölgelerde ya da çöplük ve kanalizasyon yakınlarında yaşayan fareden kurtulmak için ilaçlar kullanmanın yanı sıra profesyonel şekilde uygulama yapılmalı ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan fare ilaçlaması şirketleri tarafından hizmet alınmalıdır. Basit yöntemler ve ucuz ilaçlar ile yapılacak fare mücadelesi, kemirgenler üzerinde etkili sonuçlar sağlamayacağı gibi sağlıksal sorunların da çoğalmasına yol açacaktır.