İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare İle Mücadele Yöntemleri

fare

Fare ile mücadele yöntemleri arasında en fazla biyolojik teknik kullanılsa da, kimyasal mücadele metodu kemirgenlere karşı en hızlı çözüm sağlayan yöntemdir. Tüm kemirgen türlerine karşı uygulanabilen kimyasal mücadele yönteminin, profesyonel şekilde yapılması gereklidir. Farklı etken maddeler ile hazırlanan ve temas ya da solunma durumunda insanlar üzerinde de ciddi etkiler yaratan fare ilaçları; profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından uygulanmalı ve bu konuda eğitimli olan personeller aracılığı ile gerçekleştirilmelidir. Akciğer yoluyla solunum yapan ve kokusuz ilaçlardan hiçbir biçimde etkilenmeyen kemirgenlerden kurtulmak için kullanılacak kimyasal ilacın etki derecesi ve kokulu olması da büyük öneme sahiptir.

Fare ilacı
Fare ilaçlama uygulamalarında kullanılan ilaçların kalitesi oldukça önemlidir. Kemirgenleri yok etmenin yanı sıra kapalı alana bu zararlı canlıların yeniden girişi karşısında da engel oluşturabilmek için kullanılan ilaçların son derece kaliteli olması şarttır. İç mekanda bulunan fareleri yok eden ancak dışarıdan girişi engelleyemeyen fare ilaçları, kemirgenlerin alana yeniden girmesine neden olacağı için, fare sorununa etkili bir çözüm getirmiş olmayacaktır. Kemirgenlerden tamamen kurtulmak ve ev, iş yeri, fabrika, fırın gibi alanlara girişini engellemek için takviye ilaçların kullanılması şarttır. Sıvı ilaçların yanı sıra, istasyon ya da zehirli yemler kullanılarak yapılan fare ilaçlaması kemirgenlere karşı etkili çözüm ve uzun süreli koruma sağlayacaktır.

Fare Tuzakları
Farelerden kurtulmak ve kemirgenlerin dış mekanlardan kapalı alanlara girişi karşısında önlem oluşturabilmek için tuzak ya da özel fare ilaçları kullanımına sıklıkla başvurulur. Bu hususta dikkat edilmesi gereken nokta, farelerin her ilacı tüketmemesidir. Birçok durumunda, kemirgenin ilacın yanından ya da üzerinden geçtiği ama tableti tüketmediği görülürken, aynı şekilde fare tuzaklarının işlevsizleşmesine de sıklıkla rastlanır. En zeki hayvanlar arasında bulunan fareler, basit tuzaklar ya da zehirli ilaçlar ile kolaylıkla yok edilmediğinden fare mücadelesi için profesyonel şekilde hizmet veren ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Fare tuzakları ya da fare kapanı kullanılarak yapılan bu ilaçlama yöntemi, kemirgenlere karşı etkili çözümler üretememesinin yanında maddi açıdan da zarara neden olacaktır.

Fare İlaçlama Teknikleri
Fare ilaçlama işlemi, kaliteli ilaçlar ile uygulanmalı ve bu konuda profesyonel biçimde hizmet veren, tecrübeli ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınmalıdır. Kalitesiz biçimde işlem yapan ve kemirgenlere karşı etki oluşturamadığı gibi, insan sağlığı açısından da tehdit oluşturan kemirgenleri yok etmek için, fare mücadelesi konusunda tecrübeli olan ve farklı yöntemlere haiz olan şirketlerden hizmet almak gereklidir. Ev, restoran, bahçe, park ve bina gibi tüm farklı alanlar için yapılabilen fare ilaçlaması, farklı yöntemlere ve ilaç türlerine hakim olmayı gerektirdiğinden, dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir uygulama olduğundan bireysel yöntemler ile denenmemelidir. Profesyonel ve tecrübeli fare ilaçlama şirketleri tarafından uygulanması şart olan fare mücadelesi için ucuz ilaçlara ya da amatör firmalara başvurulmamalıdır.