İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fareden Bulaşan Hastalıklar

Fareden Bulaşan Hastalıklar
Fare İlaçalama
Fare İlaçalama

Fare, çok sayıda üreyip çoğalan, insanların gıdalarına, eşyalarına, kıyafetlerine zarar veren kemirgenlerdir. Keskin ve sivri dişlere sahip olan fare, sert cisimleri kolayca kemirebilir, kuyruğunun geçtiği her delikten rahatlıkla geçebilir özellikte esnek vücuda sahiptir. İnsanlara taşıdıkları mikroplar ile hastalıklara yol açan fare, insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Savaşlardan daha çok insanın ölümüne sebep olan veba, fareden bulaşan hastalıkların başında gelmektedir.

Dünyanın her yerinde bulunan fare, lağımlara, yer altında tünellere, çatılara, bodruma, ev içine ve iş yerleri gibi her yere, yuva yaparak kısa sürede çoğalıp, insan sağlığını tehdit eden canlılardır. Fare , aç kaldığında, uyku halinde olan insanları, narkoz etkisindeki tükürüğü ile uyuşturup, kulak, dudak ve parmaklarını kemirmektedir.

Fareden bulaşan hastalıklar;

  • Veba hastalığı, farenin pireleri tarafından insana taşınır, bulaşıcı ve ölümcül bir hastalıktır. Tedavisi geciktirilmemelidir.
  • Fare ısırığı humması, ateş, bitkinlik, sarılık, mukoza zarlarında kanama ile başlar, ciddi sorunlara yol açan, tehlikeli bir hastalıktır.
  • Tularemi hastalığı da fareden bulaşan hastalıklar içinde yer alır, hastanın solunum yollarında, lenf bezlerinde ağrılı şişler şeklinde olur ve tedavisi aylar sürer.
  • Kuduz hastalığı, farenin insanı ısırması ile bulaşır, insan beyninde öldürücü tahribata yol açar.
  • Weil hastalığı, deri kanamaları, yüksek ateş ve kanlı idrar olarak belirtileri başlar, tehlikeli bir hastalıktır.
  • Bu hastalıkların yanı sıra, grip ve paraziter hastalıklar, fareden bulaşan hastalıklardır.

İnsan sağlığını tehdit eden, fare zararlısından kurtulmak için ilaçlama şirketimizi arayıp, istediğiniz gün ve saatte, garantili olarak fare ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.