İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fareden Nasıl Kurtulurum

fareden-nasil-kurtulabilirimKemirgen sınıfında yer alan ve insanların yaşadığı her alanda yaşayabilen fareleri yok etmek oldukça zordur. Zira bu canlılar, insanlar ile büyük benzerlik göstermekle birlikte, zeki canlılar olarak anılmakta ve grup davranışını benimsemektedir. Öğrenebilme yeteneğine sahip olan kemirgenleri yok etmek hem bu özelliklerinden dolayı hem de dayanıklı olmaları sebebiyle oldukça zordur. Dolayısıyla kemirgenler ile mücadele için fare ilaçlama yaptırmak zorunlu bir işlemdir ve bu canlılardan temizlik ya da benzer önlemler ile kurtulmaya çalışmak etkili olmayacaktır.

Genellikle ağaçlık alan, rögar, kanalizasyonlar gibi alanlarda yaşayan bu kemirgenler, insanların yaşam alanlarına da kolaylıkla giriş yapabilmekte ve gıda maddelerine, eşyalarına ya da direkt olarak insanlara zarar verebilmektedir. Dolayısıyla fareleri yok etmek hem maddi açıdan hem de sağlık problemlerinin önüne geçebilmek açısından son derece önemlidir.

Fareden Kurtulmanın Yolları

Fareden kurtulmanın birincil yolu ilaçlama yaptırmaktır. Fare ilaçlama yaptırmadan, kemirgenler ile mücadele etmek mümkün olmayacağı gibi, basit yöntemler kullanmak bu canlıların vereceği zarardan daha büyük tehlikelere yol açabilir. Bu nedenle kemirgenler ile mücadele için uzman ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak en doğru yoldur. Garantili şekilde ilaçlama yapan firmalar, fare ile mücadele konusunda uzman oldukları gibi bu kemirgenlere karşı önlem almaktadır.