İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Gümüş Böceği

gümüş böceği

Gümüş böceği omurgasız küçük hayvanlardan, gri (gümüş) renkte olup kanatsız bir haşere türüdür. Gümüş böceği vücudunun baş kısmı kalın ve başının ön tarafında bir çift antenleri bulunur. Gümüş böceğinin deri yapısı katmanlar şeklinde olup vücutlarının alt kısmında toplamda 8 adet ayakları vardır. Gümüş böceği boyları beslenmesine bağlı olarak değişir. Bir gümüş böceği boyu genellikle 2-4cm kadardır. Renk olarak çok canlı renklere sahiptirler. Gümüş böceğinin kuyruk kısmında 3 adet çıkıntıları vardır.

Gümüş böcekleri diğer haşere grubunda olduğu gibi yumurta bırakarak çoğalırlar. Gümüş böceği dişisi bir defasında 100 den fazla yumurta bırakır. Gümüş böceği yumurtasını evlerin çatlaklarına, duvar diplerine, parke, banyo, lavabo ve mutfak gibi yerlerin altlarına bırakırlar. Gümüş böceği çok hızlı çoğalan bir haşere olup halk arasında gümüşçül ismiyle de adlandırılır. Gümüş böceği evlerimizin nemli olan kısımlarında bolca bulunurlar. Evin dışında ise çatı, bodrum ve duvar diplerinde bolca bulunurlar.

Gümüş böceği kan ile beslenmediği için insanı ısırması gibi bir şey söz konusu değildir. Gümüş böceği evin içinde kuru gıda, un, nişasta, kağıt, kumaş, naylon ve pamuk gibi maddeleri yiyerek beslenirler. Gümüş böceği bulundukları ortamda rahatlıkla dolaşıp yaşamını sürerler. Gümüş böceğinin yaşam ömrü bulunduğu ortamına bağlı olarak değişir ve gümüş böceğinin yaklaşık olarak yaşam ömrü 1 yıl kadardır. İzmir İlaçlama, gebze ilaçlama, bursa ilaçlama, istanbul ilaçlama servislerimizi arayarak oturduğunuz yere ilaçlama servisi çağırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.