Haşere için jel

hasere-jelHaşereler birçok alanda sorunlar yaratmaktadır. Bu alanlar işyerleri, evler, bodrumlar, kömürlükler, depolar gibi alanlardır. Haşere sorunu olan alanlarda haşere zararları artmaması için geç kalınmadan müdahale yapılmalıdır. Haşere ile mücadele de haşereden kurtulmak için haşere ilaçlama profesyonel kişiler aracılığı ile yapılmalıdır. Aksi durumda böcek ilaçlama verimsiz olur ve insan sağlığına zarar verebilmektedir. Böcekten kurtulmak için böcek ile mücadele kapsamında danışmanlık hizmeti verebilen, sağlık bakanlığı onaylı haşere ilaçlama firmaları tercih edilmelidir. Haşere ilaçlama firması belirlendikten sonra firmaya haşere cinsi belirterek haşere ilaçlama isteyebilirsiniz. Haşere ilaçlama şirketi alana sıvı ilaç uygulaması ve jel ilaç uygulaması yapabilmektedir.

Sıvı ilaç uygulaması böcek ilaçlama firması uzmanı tarafından alana uygulandıktan sonra alan 2 saat kapalı kalır ve yarım saat havalandırılarak kullanılabilir. 1 hafta zeminde ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Haşere ilaçlama firması sıvı ilacı tüm haşereler için kullanabilmektedir. Haşere içil jel ilaç uygulaması ise haşere ilaçlama şirketi uzmanı tarafından, bir enjeksiyon yardımı ile böceklerin geçiş yollarına ve muhtemel yuvalarına uygulanmaktadır. Böcekler bu jeli yedikten sonra yuvasına döner ve burada böceğin ölümü gerçekleşir.

Ölü olarak yuvasında bulunan bu böceği diğer böcekler yer ve onlarında ölümü gerçekleşir böylece böcekler zincirleme olarak ölmüş olur. Haşere ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılan jel ilaç yalnızca hamam böceği, kara böcek ve kalorifer böceği için yapılmaktadır. Ayrıca alana çok fazla bir haşere problemi olmaması gerekmektedir. Haşere ile mücadelede haşerelerden kurtulmak için en iyi müdahale erken müdahaledir. O yüzden haşere sorunu tespit eder etmez haşere ilaçlama firmaları aranmalıdır.