İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Haşere ilaçlama nasıl yapılır

Haşere ilaçlama nasıl yapılırEvren çok büyüktür büyük olduğu kadar da birçok canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Evrene ait olan ama evimize ait olmayan böcekler ise bizim yaşam şartlarımızı zora sokmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde, ortak alanlarda, apartman boşluğunda, depolarda, kömürlüklerde, bodrumlarda haşere problemi görülmektedir ve bu da böcek ile mücadeleyi gerektirmektedir. Haşere türleri olarak haşere zararları da değişmektedir. Örneğin pire kan emici bir böcektir dolayısıyla insanın kanını emer ve o şekilde zarar vermektedir.

Fare ise alanda bulduğu yiyecekleri yiyerek ya da bakterileri bulaştırarak zarar vermektedir. Haşerelerin zararlarından hangi haşere olduğu ayırt edilebilmektedir. Evlerde sık rastlanan böceklerden vücudumuza zarar verenler kan emici haşereler ya da derilerden beslenen haşerelerdir. Vücuttaki kaşıntıların geçici olarak kızarması deriden beslenen haşerenin yani mite yâda mays böceğinin iken kan emerek verilen zarar sonucu uzun süre duran kızarıklıklar ise pire ya da tahtakurusunun verdiği zararlardır. Haşere cinsi belirlendikten sonra haşere ilaçlama firmaları aranır ve haşere ilaçlama yapılır.

Haşere ile mücadele kapsamında haşere ilaçlama firmaları he haşere üzerinde etkili olduğundan sıvı ilaç uygulaması yapmaktadır. Sıvı ilaç uygulaması alana uygulandıktan sonra alan en az 2 saat kapalı kalır ve akabinde yarım saat havalandırılarak alan kullanıma açılabilmektedir. Jel ilaç uygulaması ise alanda hamam böceği sorunu olduğunda yapılabilmektedir. Haşere ilaçlama firması uzmanınca bir enjeksiyon yardımı ile böceklerin geçiş yollarına sürülür. Bu jel ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve burada ölür. Ölü olarak yuvasında bulunan bu haşereden beslenen diğer haşerelerde ölür. Böylece zincirleme olarak haşerelerden kurtulunmuş olunur. Fare sorunu için ise tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapılmaktadır. Alana yerleştirilen tableti yiyen fare 15 dakika içersinde ölür ya da su ihtiyacından dolayı kanalizasyona yönelir ve burada su içerken ölümü gerçekleşir