İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Haşere ile mücadele

Haşere ile mücadeleHaşere sorunu evlerde, işyerlerinde ve ortak alanlarda görülebilmektedir. Haşere problemi görülen alanlarda bireyler rahatsızlık hisseder ve sağlık problemleri yaşayabilirler. Haşere ile mücadele de haşere ilaçlama da geç kalınması haşere zararları artışına sebep olmaktadır.  Haşereden kurtulmak için bireylerin amatörce yaptıkları haşere ilaçlama sonuçsuz kalmasının yanından ilaçlama yapan kişiye sağlık problemleri de yaratabilmektedir. Her işin bir uzmanı olduğu gibi haşere sorununun uzmanı da haşere ilaçlama firmaları olmaktadır. Haşereler ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken yetkin haşere ilaçlama firmaları aracılığı ile haşere ilaçlama yapmaktır.

Haşere ile mücadele de haşere problemini belirledikten sonra haşerenin cinsi de belirlenip haşere ilaçlama firmaları aranmaktadır. Haşere ilaçlama şirketleri ise haşere cinsine göre nasıl bir uygulama yapacağına karar vermektedir haşere ilaçlama firmaları haşere sorunu olan alanın ne amaçla kullanıldığını da bilmelidir. Çünkü bu hususta ilaçlamanın tekniğini belirlemektedir tüm haşereler için kullanılan sıvı ilaç çok tercih edilen uygulamadır.

Jel ilaç uygulaması ise böcek ilaçlama firmaları tarafından alanda hamam böceği, kara böcek ve kalorifer böceği olduğunda tercih edilmektedir. Jel ilaç uygulaması alana çok yoğunluk yok ise tercih edilmektedir. Haşere ile mücadele de fare sorunu olan alanlarda ise tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapılmaktadır. Haşere sorunu bazı yerlerde bölgesel olarak görülmektedir. Bu alanlarda periyodik olarak 6 ayda 1 ya da yılda 1 kere periyodik haşere ilaçlama yapılması gerekmektedir.