İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Haşere sorunu

haşere sorunuHaşere sorunu evlerde, işyerlerinde, depolarda, bodrumlarda, bahçelerde ve tarlalarda görülebilen genel bir problemdir. Yeryüzünde birçok canlı bulunmaktadır. Bu canlıların büyük bir çoğunluğunu haşereler oluşturmaktadır. Bizim alanlarda karşılaştığımız haşere türleri ise tahta kurdu, gümüş böceği, kulağakaçan, örümcek, arı, alman hamam böceği, oryantal hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek, pire, tahtakurusu, bit, sinek, akrep, kırkayak, güve, çiyan ve sivrisinektir. Haşere zararları haşere cinsine göre değişmektedir.

Haşere ilaçlamada aynı şekilde haşere türüne göre değişmektedir. Haşere ile mücadele de haşereden kurtulmak için öncelik olarak haşere türünü belirlemek gerekmektedir. Bu bağlamda haşere ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçip danışmanlık hizmetleri alınabilmektedir. Haşere türü belirlendikten sonra haşere ilaçlama yapılabilmektedir. Ancak haşere ilaçlama da uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde amatörce yapılacak bir haşere ilaçlama hem sonuçsuz kalır hem de bireylerin sağlık problemleri yaşamasına neden olabilmektedir. Haşere ile mücadele de haşereden kurtulmak için haşere ilaçlama firmaları genel olarak sıvı ilaç uygulaması yapmaktadır.

Sıvı ilaç uygulaması tüm haşerelerde etkilidir. Ancak her haşere için farklı sıvı ilaç uygulaması yapılmaktadır alanda alman hamam böceği, oryantal hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek sorunu var ise alanda jel ilaç uygulaması yapılabilir. Jel ilaç uygulaması çok yoğun haşere sorunu olmayan alanlara uygulanabilmektedir. Haşere ilaçlama firması tarafından haşerelerin geçiş yollarına ve muhtemel yuvalarına sürülmektedir. Fare sorunu olan alanlarda ise tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapılmaktadır. Haşere ilaçlama firması uzmanlarınca alanın büyüklüğüne göre yetecek şekilde yerleştirilir. Tableti yiyen fare su ihtiyacından kanalizasyona yönelir ve burada su içerken ölümü gerçekleşir ya da yedikten 15 dakika içersinde alanda ölmektedir.