İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Haşereler Hastalık Taşıyor

Haşereler Hastalık Taşıyor

Haşereler Hastalık TaşıyorSon yıllarda uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar haşereler ile yayılan hastalıkların ciddi derecelere ulaştığı anlaşılıyor. Haşerelerden hayvanlara, haşerelerden direkt insanlara, veya besin ürünlerinden dolaylı olarak bulaştırdıkları bu hastalıklar insandan insana da bulaşabilir. Özellikle sıcakların gelmesiyle, varlık oranları artan ve hemen hemen bulunduğumuz tüm ortamlarda olması muhtemel olan haşereler gerekli tedbirler alınmadığında üzücü sonuçlar doğurabilir. Zira zararlı haşereler taşıdıkları mikroorganizmaları genellikle ısırma yolu ile canlılara aktarır bu mikroorganizmaların vucuda alınması  hastalıklara sebep olabilir,  hatta ölümlere bile yol açabilir.

Tarih boyunca çeşitli ülkelerde meydana gelen salgın hastalıkların başrolleri herzaman bu böcek ve haşereler olmuşlardır. Örnek olarak ülkemizde ilk kez 2002 yılında tespit edilen ve “Bunyavirida” adında bir virüsün Kene aracılığıyla insanlara yayıldığı anlaşılmıştır. Toplum kesiminde taşıyıcı olarak sadece kene bilinir fakat bilim adamların çalışmaları taşıyıcının sadece kene değil bit, pire ve sivrisineğininde “Bunyavirida” virüsünün taşıyıcı kimliğinin olduğunu göstermiştir. Ancak 2002 den bugüne gerekli önlemler alınmadığı için 2007-2008 yıllarında bu virüs tekrar ortaya çıktı ve onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Peki bu Haşere ve böceklerden karşı nasıl önlem alınmalıdır?

Günümüzün gelişmiş teknolojileri ilaçlama alanındada etkisinide göstermiştir. Bizlerde Marmara Mühendislik – Böcek ilaçlama Hizmetleri olarak en son teknoloji, ekipman ve Sağlık Bakanlığında Onaylanmış ilaçlarla ;ilaçlama eğitimini tamamlamış böcek ilaçlama personeliyle bu alanda en iyi hizmeti veriyoruz. Çevremizde illegal olarak çalışan ve hiçir sağlık garantisi olmayan ilaçlama firmaların varlığı bilinmektedir. Ancak bilinmelidirki Haşerelerden Kurtulmak Uzmanlık İsteyen Bir Uygulamadır.