İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İlaçlama Yöntemleri

ilaçlama yöntemleri

ilaçlama yöntemleriHaşere ve kemirgenlere karşı yapılan ilaçlamalarda kullanılan yöntem de büyük önem taşır. Böcek ilaçlamaları işleminde farklı yöntemler kullanılabilir. Ancak ilaçlama yöntemi haşerenin türüne göre yapılmaz ise ilaçlamadan randıman sağlanamaz. Her haşere türüne ayrı böcek ilacı hazırlamak ve haşere türüne göre ilaçlama yöntemi belirlemek büyük önem taşır.

İlaçlama yöntemleri arasından en fazla kullanılan sıvı ilaçlamadır. Buharlama yoluyla yapılan ilaçlamalar, tüm alana nüfuz etme özelliği gösterdiği için haşerelere karşın etkin mücadelede önemlidir. Sıvı ilaçlama kokulu ya da kokusuz olarak yapılabilir. Kokulu sıvı ilaçlama genellikle ev, fabrika gibi alanlarda uygulanır. Kokusuz ilaçlamalar ise hastane, gıda işletmeleri, fırın gibi alanlara uygulanır. Kokusuz ilaçlamada ortamın 15 dakika kadar kapalı tutulması yeterliyken, kokulu ilaçlamada alan minimum 2 saat kapalı tutulmalı ve havalandırıldıktan sonra kullanılmalıdır.

Fare gibi kemirgenler, akciğer solunumu yaptığı için kokusuz ilaçlama işleminden etkilenmeyebilir. Bunun yanı sıra, kapalı ya da açık ortamlara sürekli fare girişi oluyorsa, farenin gelmesini engellemek için tablet ilaçlar da kullanılabilir. Haşere ilaçlama yöntemleri yapılırken kullanılan böcek ilaçları kaliteli ve sağlık bakanlığından onaylı olmalıdır.

Modern ekipmanlar kullanmayan firmalar tarafından yapılan ilaçlamalar, etkili sonuç almanızı engeller. Bunun yanı sıra profesyonel ilaçlama eğitimi almamış elemanlar, yanlış ilaçlamalar yaparak, haşere sorununa çözüm olmayacağı gibi sağlık açısından da ciddi sakıncalar oluşturur.

Haşere ve kemirgenlere karşı ilaçlama yaptırırken, hizmet alacağınız firmanın;

  • Sağlık bakanlığından onaylı olması
  • Ziraat Mühendisleri tarafından hazırlanan ilaçlar kullanması
  • Profesyonel elemanlarla hizmet vermesi
  • Haşere tespitini hızlı ve kolayca yapabilen çağrı merkezi elemanlarına sahip olması
  • Modern ekipmanlar kullanması
  • Garantili ilaçlama yapması
  • İlaçlama sonrasında belge vermesi
  • İlaçlama öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında sizi bilgilendirmesi

gerektiğini unutmamalısınız.