İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İnsanda pire belirtileri

İnsanda pire belirtileriPire çok küçük bir haşeredir. Boyutları2-10mm arasında değişen pireyi ilk etapta fark etmek oldukça zordur. İnsanda pire belirtileri olarak kaşıntı ve uzun süre kalıcı kızarıklık görülmektedir. Ancak bu belirtiler tahtakurusu haşeresinde de aynıdır. Bu bağlamda pire ile tahtakurusunu pirenin zıplayan bir haşere olduğu bilerek ayırabilirsiniz. Haşere cinsini belirlemek doğru ilacı kullanmakta çok önemlidir. Bu bağlamada ilaçlama firmaları aranırken haşere cinsini belirtmek gerekmektedir.

Pire ile mücadele de pireden kurtulmak için bazı bireyler direk kendileri müdahale ederler. Bu tür müdahalelerde hem pire ilaçlama sonuçsuz kalmaktadır hem de sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Pire sorunu bu durumlarda devam eder ve pire zararları da artar. Pireler ile mücadele de pirelerden kurtulmak için işin ehli olan pire ilaçlama firmaları aranmalıdır. Pire ilaçlama yapacak pire ilaçlama firması belirlenirken de pire ilaçlama şirketi bazı standartlara sahip olmalıdır. Pire ilaçlama şirketleri sağlık bakanlığı onaylı, danışmanlık hizmetinin sürekliliği için çağrı merkezine sahip olması gerekmektedir.

Pire ilaçlama verimli olması için pire ilaçlama firmasının tecrübeli olması gerekir bu bağlamda da pire ilaçlama firmasının ne kadar zamandır pire ilaçlama hizmeti verdiği sorgulanmalıdır. Pire kan emici bir haşere olduğundan insanların ve hayvanların kanını emerek yaşamını sürdürür. Pire ısırığı ile yaptığı bu eylemde bireylere ciddi sağlık problemleri yaşatmaktadır. Pire ilaçlama yapan pire ilaçlama firmaları ayrıca ilaçlama sonrası yapılması gerekenlerle ilgi bireylere bilgi formu vermelidir.