İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kulağakaçan Böceği

kulagakacan böcek ilaçlama
kulagakacan böcek ilaçlama
kulagakacan böcek ilaçlama

Kulağakaçan, genellikle bitkiler üzerinde bulunan yapı olarak küçük bir böcek türüdür. Boyu türüne bağlı olarak birkaç cm geçmeyen böceklerdir. Genel olarak bir kulağakaçan böceğinin boyu 1-3cm civarındadır. Genellikle baş kısmı ufak ve karın kısmı ise kalın bir böcektir baş kısmında 1çift antenleri vardır. Bu böceklerin toplamda 6 adet ayakları bulunur ve bu sayede çok hızlı bir şekilde hareket eder. Kulağakaçan böceğinin sırt kısmında kanada benzer organları bulunur fakat bu böcekler uçamazlar. Bu böceklerin bedeni sonunda kıskaçları bulunur.
Kulağakaçan beslenmesinde bazen ufak böcekleri kullanır ama çoğu zaman sebze ve meyveler üzerinde bulunarak bunları ile beslenir. Kulağakaçan bazen ölü hayvan ve böcek leşlerinden de beslenir. Bu bakımdan her ortamda kulağa kaçan böceğine rastlamak mümkündür. Kulağakaçan böceği insanları ve diğer hayvanları sokmaz ve ısırmaz.

Yani bu böcekler zehirli değildirler. Bu böceklerin insanlara verdiği zararlar farlıdır. Sebze ve meyvelerin suyunu emerek beslendiği için bu ürünlerin verimini ve kalitesini düşürdüğü için sebze ve meyve üreticilerine oldukça fazla miktarda zarar verir. Ev ortamına farklı yerlerden gelen kulağa kaçan insanlara farklı zararlar verir. Bu böcekler insanlar uyurken bazen insanların burun, ağız ve kulağının içine kaçar ve insanların için çok tehlikeli olurlar. İnsanların soluk borusuna girdiğinde boğulmalara veya kulağa kaçtığında kulak zarının zarar görmesine neden olurlar. Zaten bu böcek ismini de bundan dolayı almıştır. Ev ve iş yerlerinde genellikle duvar çatlakları arasında, nemli ve rutubetli alanlarda, parke ve döşeme altında ve saksı çiçekleri arasında bulunur. Kulağakaçan genellikle sıcak havalarda aktif olur soğuk mevsimlerde genellikle yuvalarına ve ağaç kabukları altına çekilerek burada dinlenirler.

Kulağa kaçan böceği ev ortamına ya dışarıdan alınan bir sebze ve meyve ile gelir ya da duvar açıklığı, kapı ve pencereden gelir. Ev ve iş yerlerinde bu böceklerden var ise mutlaka bunlarla mücadele etmek gerekir. kulağa kaçan ile mücadele bizlere ulaşabilir ve ilaçlama şirketi olarak bizden randevuda bulunabilirsiniz. Kulağa kaçan ilaçlamada sıvı ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar sıvı ilaçlar olup su karışımı ile hazırlanıp püskürtme yöntemi ile uygulanır. Her türlü zararlı haşere ve böcek ilaçlaması için bize ulaşın ve ilaçlama isteyiniz.