İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kuş Biti

Kuş Biti

Kuş BitiKuş biti, kuşların tüylerinde yaşayan, 3 mm boyunda, 6 bacaklı, uzun ve ince yapıda, kuşların tüyleri ve ölü derileriyle beslenen dış parazittir. Genellikle koyu renkli olan kuş biti, ışıktan kaçarak kuşun tüyleri arasına sürünürler. Uçamayan kuş biti, kuşlar arasında dolaşıp konak değiştirir, tüyler arasına iyice yerleştikten sonra yumurtlayarak ürerler. Kuş tüylerinin kıvrımlarına bırakılan yumurtalar, ev içinde halı, koltuk gibi tüylü eşyalarının üstüne de bırakılır.

Evinizde beslediğiniz kuşlar bitlendiğinde, kaşınmaktan dolayı acı çekerler, uykusuzluk sorunu ortaya çıkar ve tüy yapılarında bozukluk olur. Kuşun üstünde bulunan yumurta ve larvalardan bitlendiğini fark ettiğinizde vakit kaybetmeden veteriner hekime götürmeniz gerekir. Veteriner hekim tarafından önerilen ilaçlar ile kuşlarınızı bitlerden arındırırken evinizi de ilaçlama şirketlerine ilaçlatarak, kuş bitinden ve yumurtalarından arındırabilirsiniz.

Kuş bitinden kurtulmak için ilaçlama şirketimizi 7/24 arayabilir, istediğiniz gün kuş biti ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.