İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Örümcek

orumcek

Örümcek, eklembacaklı böcek grubundandır. Bu böcekler dünyanın bir çok ülkesinde yaşarlar ve dünya üzerinde 69000 örümcek türünün yaşadığı sanılıyor. Örümcek böceğinin vücutları üç farklı bölmeden oluşur ve bu böceklerin vücutları baş, göğüs ve karın kısmından oluşur. Bu böceklerin bedeninde 4 çift ayakları bulunur. Bu ayaklardan hariç baş kısmına yakın ayağa benzer 1 çift anten görevi gören kısımlar bulunur. Örümcek haşeresinin boyu ve yapısı türüne bağlı olarak ve beslenmesine bağlı olarak değişir. Bazı bölgelerde yaşan türleri çok ufak olan örümcekler tropikal bölgelerde yaşayanları devasa olabilmektedir.

Ortalama olarak boyları 1 – 30cm arasında değişmektedir. Bu böceklerin baş bölgesinde 4 adet göz bulunur. Bu canlılar çok iyi görme özelliğine sahiptir. Örümcek haşeresinin ağzı iki adet zehirli çengel bulunmaktadır. Beslenmesinde genellikle yakaladığı canlıları yerler. Avlanırken önce avını sokar ve zehirler daha sonra zehirlediği bu canlıdan yiyerek beslenir. Örümcekler avlarını ısırdığı zaman zehrin etkisi ile avının tüm iç organları erir. Daha sonra bu eriyiği içine çekerek içer ve beslenir.

Örümcek zehri çok tehlikelidir insanları ve hayvanları ısırmalarında türüne bağlı olarak farklı şekillerde etkiler. Örümcek haşeresi çok sayıda üreyen ve çok sayıda yumurta bırakan bir canlıdır. Bir defasında 100’lerce yumurta yapan bu böcekler genellikle yumurtalarını bir kese içine koyar ve bu kese dişi örümcek tarafından korunur.

Ev ve iş yerlerinde örümcek haşeresi var ise kesinlikle çıplak elle müdahalede bulunmamak gerekir. Çünkü bazı örümcek türleri insanları dahi ısırdıklarında öldürebilecek güçte zehre sahiptir. Yaşam alanlarında bu zararlı haşereden var ise mutlaka en kısa zamanda uzman böcek ilaçlama şirketlerini arayıp ilaçlama talep etmek gerekir. Örümcek ilaçlamasında genellikle sıvı ilaçlar kullanılır bu böceklerin ilaçlamasında jel ve benzeri ilaçlar kullanılmaz. Örümcek ilaçlaması yapan kişilerin mutlaka ilaçlama eğitimi almış olması gerekir. İlaçlamayı asla korsan kişilere ve ilaçlama konusunda bilgisi olmayan firmalara yaptırmayınız. Her türlü ilaçlama için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.