İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire

pire, pire ilaci, pireler

Pire, kanatsız küçük yapılı bir haşere olup yaşadığı yere göre farklı isimler ile bilinen kan emen bir böcektir. Bu böcekler farklı şekillerde beslenir ve farklı ortamlarda bulunurlar. Bu böceklerin birçok türü direk insana zarar verirken bazı türleri bitkilere zarar verir. İnsanlara faydalı olan birkaç türü vardır. Suda yaşayan su piresi gibi türleri balık yetiştiriciliğinde kullanıldığı için insanlara faydaları vardır.

İnsanlar üzerinde bulunan ve insanlara en çok zarar verip hastalık yapan pire çeşitleri; toz piresi, kedi piresi, köpek piresi, insan piresi vb birçok pire insanları ısırıp kanını emer ve bu yolla insanlara birçok hastalık bulaştırır. Bu böcekler insana diğer canlılar üzerinden veya diğer insanlardan bulaşır. Sürekli farklı canlılardan kan emdiği için kanını emdiği canlılar arasında hastalık ve mikrop taşıyıcılığını yapar. Pire üzerinden taşındığı hayvana bağlı olarak insanlara farklı hastalıkları bulaştırır. Orta çağda milyonlarca inölsanların mesine sebep olmuşlar. Her çağda bu böcekler ile farklı şekillerde mücadele edilmiştir. Fakat kesin sonuç bir türlü alınamamış.

Günümüzde gelişen ilaç sanayi ve teknolojik aletler ile pire ve diğer böceklerde kesin bir şekilde temizlenmek mümkündür. Pire ilaçlama şirketi olarak pire ile mücadelede kullandığımız tüm ilaçlarımız sağlık bakanlığı onaylı pire ilacı olup kesin çözüm sunmaktadır. Tüm ilaçlama uygularını titizlikle yapıp sizin sağlığınızı korur ve ilaçlama konusunda garanti vermektedir. Ev ve iş yerinizde zararlı böcek, haşere ve kemirgen var ise her daim bize ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Pire

  1. Geri bildirim: Pire Isırığı Nasıl Olur | Böcek İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.