İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire

Pire ilaçlamaPire insanlara ve hayvanları ısırıp kanını emen küçük ve kanatsız bir böcek türüdür. Pire siphoneptera takımına ait bir böcek olup beslenmesini türüne bağlı olarak farklı yerlerden temin eder. Pireler yaşadığı yere ve türüne bağlı olarak farklı özellikler taşır ve farklı isimler ile anılır. Dünyanın her kıtasında bulunan pireler insanlara bulaştı mı bunlardan kurtulmak çok zordur. Pire küçük yapılı olup boyu genellikle 2 – 8mm kadardır. Her pire çeşidinin yapısı ve boyu farklıdır. Bu böceklerin vücudu yanlardan basık bir yapıdadır. Pirenin başı ufak ve vücudu ise geniş bir yapıdadır. Derisi katmanlar halinde olup oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Baş kısmında insanlardan ve hayvanlardan kan emen bir iğnesi vardır. Bedeninde toplamda 6 adet ayak bulunur ön iki ayak arka ayaklardan kısa bir yapıdadır ve arka ayaklar güçlü ve uzundur bu sayede pireler çok uzak mesafelere kadar zıplayabilirler.

Genellikle bir pire kendi boyunun 200-300 katı kadar uzak mesafelere kadar zıplayabilir. Pireler insanlara, hayvanlar ve bitkiler üzerinde bulunabilir. İnsanlara üzerinde bulunan pireleri incelediğimizde; bu canlılar insanlara farklı yerlerden ve farklı şekillerde bulaşırlar. Pireler evlere dışarıdan alınan bir eşya ile bulaşabilir. Evde evcil hayvan besleniyorsa bunlardan bulaşabilir veya eve gelen kişilerden bulaşabilir yani birçok şekilde pireler bize bulaşır. Pireler insandan günde ortalama olarak 4 – 5 defa kan emer. Her kan emdiğinde insanın canı acır ve kaşınır. Bir insan üzerinde yaşayan birden çok pire olduğunu düşündüğümüzde O insanın ne kadar zor durumda olduğunu anlarız.

Pireler insana üzerinden geldiği canlıya bağlı olarak farklı hastalıkları bulaştırır. Eğer pire fare üzerinden eve gelmiş ise o farenin kanındaki mikropları bize bulaştırır demektir. Şayet köpek ve diğer hayvanlar üzerinden bulaşmış ise onlardaki hastalıkları bize bulaştırmış olur. Pire beslenmesini tamamladıktan sonra yumurta bırakmaya çekilir.Bir pire günde ortalama olarak 18-20 adet yumurta bırakır. İnsanlardan ve hayvanlardan kan emen pire canlının üzerinde durmaz uygun bir yer arar ve buraya yumurta bırakır. Genellikle yumurtasını halı saçaklarının dip kısmına, parke altlarına, yatak ve yorgan içlerine, evin yarık ve çatlaklarına olmak üzere birçok alana bırakır. Bulunduğunuz ortamda pire veya diğer zararlı canlılar varsa mutlaka en kısa zamanda bunlara müdahale etmek gerekir. Pire ile mücadele etmenin tek etkili yöntemi ilaçlama yapmaktır. Pire ilaçlama sı için mutlaka bize ulaşın ve ilaçlama için bizden randevu alın. Pire ile mücadelede kullanılan pire ilacı sıvı ilaçlardır bu ilaçlar yoğun bir şekilde uygulanmalı aksi takdirde bu canlılardan kolay kolay kurtulamayız. Pireden kurtulmak için mutlaka yasal ve profesyonel ilaçlama şirketleri ile çalışın. İlaçlama şirketi olarak sağlık bakanlığından açma ruhsatına sahip bir firmayız ve yaptığımız tüm ilaçlamalarımız sağlık kuralına uygun, ekonomik ve garantilidir.