İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire zararları

pire-zararlari

Pireler milyonlarca türü bulunan ve üremek için kana ihtiyaç duyan haşerelerdir. Hem insanlar hem de kedi, köpek, güvercin, kümes hayvanları gibi canlılar üzerlerinde bulunarak, bu canlıların kanlarını emerek yaşamlarını sürdürmektedirler. Her tür konakçıdan bir diğerine geçmeleri oldukça kolay ve mümkündür. bu nedenle herhangi sağlıksız bir kimseden ya da hayvandan, hijyen olmayan yerlerden aldıkları virüsleri, bir diğerine bulaştırarak ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilmektedirler. Pire zararları sadece sağlık açısından değildir. eşyaların üzerlerinde bulunmaları ve bu eşyaların dezenfekte edilmediği takdirde kullanılmaz hale gelmeleri de maddi açıdan kayıp demek olmaktadır. Pirelerden kurtulmak, haşere ilaçlama şirketleri tarafından pire ilaçlama hizmeti almak bu haşere sorunlarının bir daha yaşanmaması için oldukça önemlidir.

Pireler kan emerek yaptıkları beslenmelerini ağızlarındaki sivri hortumları ile gerçekleştirirler. Isırdıkları yerlerde acı ve yanma hissi, kaşıntı görülür. İstem dışı kaşınan yerler kısa süre sonra kabarır ve kızarır. Pire ısırığı, kalıcı yaralara, alerjik reaksiyonlara ve cilt hastalıklarına da neden olabilmektedir. Bu durumlar çocuklarda, hassas ciltlere sahip oldukları için daha fazla görülür. Pire belirtileri ile karşılaşıldığında ve pire ısırığına maruz kalındığında kesinlikle sağlık kuruluşlarına başvurulmalıdır ve buna eşzamanlı olarak, her yere sıçrayabilme özelliklerine sahip olan pirelerden kurtulmak için, evlerinize ya da bu haşerelerin bulunma ihtimalleri olan yerlere haşere ilaçlama firmaları ile irtibat kurularak, pire ilaçlama uygulatılmalıdır.

Pire zararlarına maruz kalmamak adına, bu haşerelerin bir an önce yok edilmesi gerekmektedir. Zaman kaybedildiğinde, sayıları üremelerine bağlı olarak çok hızlı şekilde artacaktır. Bu yüzden, bir an önce haşere ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan pire ilaçlama işlemleri yaptırılmalıdır. Sıvı böcek ilaçları kullanılarak gerçekleştirilen pire ilaçlama sonrasında sizler daha sağlıklı yaşam alanlarında bulunabilir ve sevdiklerinizle daha huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz.