İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pirelerden kurtulmak

pirelerden-kurtulmak

Pireler oldukça ufak yapılara sahip haşerelerdir. Bu nedenle gözle görülmeleri, yok edilmeleri oldukça zordur. Pirelerden kurtulmak için pire ilaçlama firmaları ile görüşmek gerekir. Aksi halde görülseler ya da fark edilseler bile, kendi boylarından çok daha yükseğe sıçrayabiliyor olmaları yakalanmalarını imkansız kılar.

İnsan piresi, kedi, köpek, kuş, toz piresi, pamuk piresi gibi daha milyonlarca türü mevcuttur. Üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek beslenirler. Bu durum sonucunda humma, verem, tifüs gibi hastalıklara karşılaşılabilmektedir. Bu yüzden pirelerden kurtulmak şarttır. Eğer acil şekilde böcek ilaçlama firmaları ile görüşülerek, pire ilaçlama hizmeti alınmazsa kısa sürede yüzlercesi ile başa çıkmak durumunda kalınabilir. Bu haşereler yumurtlama ile çoğalmaktadırlar. Bir üremede yaklaşık 50-60 adet yumurtayı bırakabilen pireler ile mücadele için kişisel yöntemler sonuçsuz kalır ve sadece zaman kaybından ibaret olur. Bu yüzden her zaman pire ilaçlama firmaları ile irtibat kurmak daha doğru bir seçenektir.

Pireler ısırdıkları yerlerde kızarıklık, kabarıklık bırakan haşerelerdir. Vücutlarda bu pire belirtileri ardından pire ısırığı maruz kalan kimselerde cilt ve alerjik hastalıklar, kalıcı yaralarda görülebilmektedir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalan kimseler muhakkak sağlık kuruluşlarına başvurmalıdırlar. Ardından her alana sıçrayabilecek olan pirelerden kurtulmak için böcek ilaçlama firmaları tarafından pire ilaçlama uygulatılmalıdır.

Pire ilaçlama, sıvı kokulu ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilir. Pirelerden kurtulmak için en etkili yöntem budur. Her alana temas edebilecek şekilde buharlama ile gerçekleştirilmektedir. Ancak doğru uygulanması için uzman, eğitimli ekiplerce çalışan pire ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır. Bu firmaların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması da şarttır.