İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Sinek ilacı pireyi öldürür mü

Sinek ilacı pireyi öldürür müPire sorunu yaşayan alanlarda ciddi problemler yaşanabilmektedir. Bu bağlamda pirelerin sağlık problemi yaşatabileceği unutulmamalıdır. Pire ile mücadele de pirelerden kurtulmak için bireyler ilk etapta amatör olarak müdahale ederler. Çamaşır suyu ya da sinek ilacı sıkarak müdahale etmeye çalışırlar bu süreçte sinek ilacı pireyi öldürür mü diye düşünmez bile bireyler.

Pireler ile mücadele de pireden kurtulmak için yapılan bu uygulamalar sonuçsuz kalır. Çünkü pire ilaçlama firmaları pire sorunu için özel pire ilaçları kullanılmaktadır. Hatta her haşere için bu şekilde uygulama yapılmaktadır. Pire sorunu yaşayan bireylerin yapması gereken pire ilaçlama da uzmanlaşmış pire ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçmektir.

Pire ile mücadele de pirelerden kurtulmak için belirlenecek pire ilaçlama firmaları güvenilir olmalıdır. Bu bağlamada sağlık bakanlığı onaylı pire ilaçlama firmaları tercih edilmelidir. Pire ilaçlama uygulamasının verimli olması için pire ilaçlama firması deneyimli olmalıdır. Bu doğrultuda tercih edilecek pire ilaçlama firması ne kadar zamandır pire ilaçlama yaptığı sorgulanmalıdır. Pire ilaçlama firmasının pire ilaçlama hizmetini uzmanlar sizlere sunmaktadır. Dolayısıyla pire ilaçlama firmaları uzmanlarına gerekli eğitimleri vermiş olmalıdır. Pire sorunu olan alanlarda pire ilaçlamasında geç kalınması pire zararları artışına sebebiyet vermektedir. Pirenin kan emici bir haşere olduğunu unutmamamız gereklidir. Pire ısırığı ile kan emerek bulaşıcı hastalıkların bireylere geçmesine neden olabilmektedir.