İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Sivrisinek Nasıl Kan Emer?

Sivrisinek Nasıl Kan Emer?

Sivrisinek Nasıl Kan Emer?Sivrisinek kan emmek için önce hedefini belirler. Sivrisineğin hortumunda bulunan dudakçıklar ile kan emeceği noktayı seçerek, şırıngaya benzeyen iğnesini çıkartır. Sivrisineğin kan emmede kullandığı iğnesi özel bir kılıfla korunmaktadır ve kan emme sırasında iğne kılıftan ayrılır.

Sivrisinek nasıl kan emer; alt çenesini testere gibi ileri geri hareket ettiren sivrisinek, üst çenenin yardımı ile deriyi keserek, açılan yarıktan sokulan iğne kan damarına ulaşınca kesme işlemine son verilmektedir. Sivrisinek iğneyi soktuğu kan damarına bir sıvı salgılayarak, kanın pıhtılaşmasını engelleyerek rahatlıkla kan emmeye başlar. Sivrisinek kan emdikten sonra soktuğu yerde oluşan kaşıntı ve şişme, kanın pıhtılaşmasını engelleyen sıvı nedeniyle görülmektedir.

Sivrisinekler için genel bilgi onların kan emici yaratıklar olduğu ve kanla beslendikleridir. Oysa sivrisinekler meyve ve sebzelerin öz suyu ile beslenen canlılardır. Öyleyse sivrisinek neden kan emer? Sadece dişi sivrisinek kan emer. Dişi sivrisinek taşıdığı yumurtalarını olgunlaştırmak için kan da bulunan proteinlere ihtiyaç vardır ve bunu da kan emerek saplar. Yani kısacası sivrisinek türünün devamlılığı için kan emer.

İnsanların kanını emen, çeşitli hastalık mikroplarını taşıyan sivrisinekten kurtulmak için İlaçlama şirketimizden 7/24 sivrisinek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.