İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahta Kurusu İlaçlama

tahta kurusu

Tahta kurusu ilaçlama hizmeti veren firmamız üzerinden İstanbul, İzmir, Kocaeli illeri için en uygun fiyatlarla ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Tahta kurusu insanlar ve hayvanlardan kan emerek beslenen bir böcek türüdür. Tahta kuruları insanlar ve hayvanlar üzerinde parazit olarak yaşarlar. Sıcak iklimin görüldüğü her yerde bu böceklere rastlamak mümkündür. Yapı olarak çok küçük bir yapıya sahip olan tahta kurusu en fazla 4-5mm kadar  büyüklüktedir. Kendi türleri arasında bazı farklılıkları bulunur. Renkleri ve yapıları farklı olan tahta kurularının 75’ten fazla türü bulunmaktadır. Bu haşere bulunduğu ortama ve türüne bağlı olarak kızıl, kahverengi, kirli pas renginde olabilir. Tahtakurusunun bedeni alttan ve üsten basık bir şekildedir ve görünüş olarak bir keneyi andırır. Baş kısmı çok ufak olan bu böceklerin karın kısmı kendisine oranla oldukça geniş bir yapıdadır.

İnsanlar ve hayvanlar ile yayıldığı için bir canlıdan diğer bir canlıya geçtiği için bu canlılar arasında hastalık taşıyıcı görevi görürler. Tahtakurusu insanlar üzerinde bulunduğu zaman genellikle geceleri aktif olurlar ve bir gecede 4 – 5 defa kan emerler ve her defasında yeniden ısırır. Buna bakılırsa bir insanda birden çok tahta kurusu bulaşırsa o insanı bir gecede 100’lerce defa ısırırlar. Bu böcekler beslenmesinde sadece kan kullanırlar. Kandan başka besin maddesi kullanmaz. Besin bulamadığı zamanda 450 – 500 gün kadar yaşarlar.

Tahta kurusu insanları ısırdığı zaman ısırdığı yerde kızarıklık kaşıntı ve kabarmalar oluşur. Tahtakurusu ısırığı görüldüğünde hemen önlem almak gerekir. Tahta kurusu insanlara gündüzleri saldırmaz genellikle geceleri saldırır. Bu böceklerin beslenmesi sadece kan ile olduğu için çok kötü kokarlar. Özellikle bıraktıkları dışkı ile etrafı oldukça rahatsız ve çok kötü kokar. Tahtakurusu evlere farklı şekillerde bulaşır. Bu böcekler evlere ya evcil hayvanlar ile bulaşır ya da eve gelen kişilerden ve ya dış ortamdan üzerimize sinerek evlere kadar ulaşır. Tahta kurusu evlere ulaştı mı çok çabuk çoğalır ve yayılır bu nedenle en kısa zamanda önlemini almak gerekir. Tahtakurusu ile mücadele için en etkili çözüm yolu ilaçlama yapmaktır.

One thought on “Tahta Kurusu İlaçlama

  1. Geri bildirim: Tahtakurusu Isırığı | Böcek İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.