İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tatarcık Sineği Zararları

Tatarcık Sineği Zararları

Tatarcık Sineği Zararları

Tatarcık sineği, 2-3 mm boyunda, kanatları tüylü, gölgelik ve nemli yerlerde yaşayan sinek türüdür. Can acıtıcı şekilde sokup kan emen tatarcık sineğine halk arasında yakarca da denilmektedir. Dişisi kan ile beslenen tatarcık sineği zararları, kan yolu ile mikrop taşıyıp, hastalıkların yayılmasında rol oynamasıdır. Bataklık gibi çok pis yerlerde yaşayan tatarcık ayakları ile besin maddelerimiz üzerinde dolaşıp mikrop taşır.

Gündüzleri, bataklık gibi karanlık ve nemli yerlerde gizlenen tatarcık sineği, geceleri aktif olur. Özellikle günbatımı sonrası ve gündoğumu öncesi insanları ısıran tatarcık ülkemizde insan sağlığı için en tehlikeli böceklerdendir. Tatarcık ısırmasında deride kaşıntılı kabarıkların ardından büyük bir yaraya dönüşen şark çıbanı oluşur.

Tatarcık sineği ısırması durumunda insanlarda iştahsızlık, bulantı, kusma, kabızlık, boğaz ağrısı, burun kanaması, baş dönmesi gibi belirtilerle beraber, tavuk hastalığı, şark çıbanı, viral hastalıklar, bağırsak hastalıkları ve ateşli hastalıklar görülür.

Birçok hastalığa neden olan tatarcık sineği zararlarından kurtulmak için ilaçlama şirketimizden 7/24 tatarcık ilaçlamahizmeti alabilirsiniz. Tatarcık sineğinin görüldüğü, açık ve kapalı tüm alanlarda insan sağlığına zarar vermeden etkili, güvenli ve garantili tatarcık sineği ilaçlama hizmeti sunmaktayız.