İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tesbih Böceği İlaçlama

tesbih böceği

Tesbih böceği ilaçlama hizmeti veren firmamız üzerinden İstanbul, İzmir, Kocaeli illeri için en uygun fiyatlarla böcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Tesbih böceği, genellikle nemli yerlerde yaşayan, küçük yapılı, boyları genellikle 2 – 4 cm civarındadır. Tespih böceğinin bedeni altında çok sayıda ayakları bulunur ve vücudu bölmeler halindedir. Vücudu dışarıdan sert bir kabuk sarar. Genel olarak vücut bölmeleri arasında esnek bir deri yapısı vardır ve bu sayede kendisine herhangi bir tehlike geldiğinde kendini hemen yuvarlayıp bir tespih tanesi şeklini alır.

Bu böcekler ismini bu özelliğinden dolayı almıştır. Tesbih böceklerinin başında diğer böceklerde olduğu gibi bir çift anten bulunur. Tesbih böceğinin antenleri küçük ve incedir.

Bu antenler sayesinde kendisine gelen her türlü tehlikeyi algılar ve besinini bu organları sayesinde bulur.
Tesbih böceği sıcak mevsimde evlerin en çok nemli yerlerinde bulunur. Evde tespih böceğine en çok mutfak, banyo, tuvalet ve su borularının kenarlarında rastlanılır. Ayrıca tespih böceği evdeki saksı çiçeklerinin etrafında oldukça fazla miktarda bulunur.Tesbih böceği türüne bağlı olarak farklı renkleri olabilir. Genel olarak bu böceklerin renkleri gri ve açık kahverengimsi bir yapıdadır. Bu böcekler insanlar ve hayvanlar üzerinden beslenmez. İnsanları ısırmaz beslenmesinde kan kullanmaz.

Tesbih böceği evde açıkta bırakılan sebze ve meyvelerden yediği gibi evde yetiştirilen saksı çiçeklerine de zarar verir. Bu böcekler saksı çiçeklerin yapraklarını ve çiçeklerini kemirerek yer. Tesbih böceği aynı zamanda açıktaki besin kaynaklarından yediği zaman, bu besin kaynakları üzerinde kalan salyaları, bıraktıkları dışkıları ve yumurtaları ile insanlara birçok hastalıklar ve mikroplar bulaşır. Tesbih böceği çok çabuk çoğalan ve çok sayıda çoğalan bir böcek türüdür. Bu nedenle bunlar yaşam alanlarınızda var ise mutlaka en kısa zamanda tedbirini almak gerekir. Tespih böceğinden kurtulmak için bunlarla mücadele etmek gerekir.

Tesbih böceği ile mücadele en etkili yöntem ilaçlama yöntemidir. İlaçlama konusunda uzman olan şirketimiz her türlü ilaçlama hizmeti ile her daim yanınızda. Tesbih böceği ilaçlamasında jel be benzeri ilaçlar kullanılmaz. Tespih böceği ilaçlamasında genellikle sıvı ilaçlar kullanılır. İlaçlama işi çok tehlikeli ve ciddiyet isteyen bir iştir. Çünkü ilaçlama yapılan alandaki tüm canlıların hayatı o anda ilaçlama yapan kişiye bağlı olarak tehlikeye girebilir. İlaçlama eğitimi almamış kişilere ve yasal olmayan ilaçlama şirketlerine ilaçlama yaptırmayın. İlaçlama şirketi olarak yıllardan beridir tüm haşerelere karşı ilaçlama hizmetimiz vardır. Bize istediğiniz saate ulaşabilir ve istediğiniz gün ve saatte randevu verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.