İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

UYUZ BÖCEĞİ

uyuz böceği

uyuz böceğiUyuz, insanlarda ve hayvanlarda görülen mikrobik bir hastalıktır. Bu hastalığa sebep olan böceklere uyuz böceği denir. Bu böcekler deri böceği grubu içinde incelenen bir böcek türüdür. Uyuz böceği insanlar ve hayvanları kanı ile beslenir ve canlıların olmadığı bir ortamda fazla yaşayamaz. Uyuz böceği çok küçük yapılı bir böcek olup boyu 1mm kadardır ve gözle zor fark edilir.

Bu böceklerin vücudu üstünde ufak tüyler bulunur. Bu böcekler insan ve hayvanların derisi üzerinde değil de içine girerek burada yaşar. Deri içine girdiği yerde lezyonlu akıntılı yaralar oluşturur. Genellikle deri altından bulunan
Bu böcekler deri altında tüneller açarak ilerler. Beslenmesini bu kısımda yaptığı gibi dışkısını ve yumurtasını da bu kısma bırakır. Bundan dolayı bu mikropları deri altında çok çabuk çoğalır ve hızlı bir şekilde çoğalarak vücuda yayılır. Uyuz böceği insanlara farklı yerlerden ve farklı şekillerde bulaşır.

Bu böcekler en çok pis olan ve temizliğine dikkat edilmeyen yerlerden bulaşır. Kalabalık toplumlarda ve insanların sıklıkla kullandıkları alanlardan çok çabuk yayılır. Uyuz bulaşmış insanların ilk önce hassas olan kısımlarında belirtiler başlar. Uyuz olan kişiler sürekli kaşınır ve çok rahatsız olurlar.Bu hastalığa yakalanan kişiler mutlaka en kısa zamanda doktor kontrolünden geçmesi gerekir. İnsan üzerindeki mikropların yok edilmesi ve tedavisi için doktorun verdiği ilaçlar kullanılmalı ve uyuz hastalığına yakalanmış kişilerin yaşadığı çevre mutlaka uzman bir ilaçlama şirketi tarafından ilaçlanması gerekir.Uyuz ilaçlamada mutlaka kokulu sıvı ilaç uygulaması yapılması gerekir. Kesinlikle jel ilaçlar ve benzeri ilaçlar ile ilaçlama yapmak doğru değildir. İlaçlama firması olarak yaptığımız tüm ilaçlamalarımız ekonomik ve garantilidir.