İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Yılan İlaçlama

yilan-nedir-nasil-yasarYılan ilaçlama hizmeti veren firmamız üzerinden teklif alarak İstanbul, İzmir, Kocaeli illeri için uygun fiyatlarla ilaçlama servisi alabilirsiniz.

Yılan, sürüngenler sınıfından olup, uzun pullu ve sürünerek hareket eden canlıdır. Yılanların vücutlarını örten boynuzsu tabakanın kalınlaşmasından pulları meydanı gelmiştir. Bu sayede vücutta ki suyun buharlaşma ile kaybı önlenmiş olur. Yılanların vücutlarını örten pulların şekli ve rengi sınıflandırmada önemlidir. Yılanların salgı bezi olmadığından derileri daima kurudur. Yılanlar derileri büyümeyi engellediği için zaman zaman renk değiştirirler. Yılanların dişleri geriye doğru yatıkçadır, besini tutmaya yarar.

Zehirli yılanların ön çenede uzun oluklu zehir dişleri bulunur. Zehir dişlerindeki tükürük bezleri zehir bezine dönüşmüştür. Yılanlar, 3metre öteyi görebilirler. Yılanlar koku almada burun deliklerini değil dillerini kullanırlar. Yılanların uzun ve çatallı dillerinin ucu havadan ve yerden gelen kimyasal kokuları alır. Dilini içeri çektiğinde dil ucundaki kokular damaktaki jakopson organında duyu haline dönüşür. Yılanların burun delikleri, ağız kapalıyken alt çenedeki hava borusunun üzerine geldiğinden ağızlarını açmadan solunun yaparlar.

Yılan İlaçlama Şirketleri

Türkiye’de yüzlerce yılan ilaçlama şirketleri bulunmasına rağmen özel yetki belgesine sahip şirket sayısı oldukça azdır. Bu hizmeti almadan önce iyice araştırma yapıp ona göre karar vermeniz gerekmektedir aksi taktirde ilaçlama hizmetinden fayda yerine zarar görebilirsiniz.

Yılan zehri av etini eritmeye yarayan kuvvetli bir sindirim sıvısıdır. Zehirsiz yılanlarda bile zehirli olan bir sindirim sıvısı vardır. Yılanların renkleri ve boyları türüne göre farklıdır, nerdeyse her renkten oluşurlar. Yılanlar yumurtlayarak ürerler. Yumurtalardan ergine benzer yavrular çıkar. Yavrular yumurtadan çıkar çıkmaz annelerini ararlar. Bazı yılan türleri (boa, anakonda ve engerek ) yavrularını doğurur. Ancak bu gerçek doğum değildir yumurtalar ana karnında gelişip açıldığından doğum gibi görülür. Buna (ovovivipar ) üreme denir. Yılanlar 2 aylık gebelik süresi sonunda üremeye başlarlar. Yılanlar güneşin altında yatarak vücutlarını sıcak kayalara temas ettirerek, vücut ısılarını yükseltirler.

renkli-yilan-zehirli-yilanYılanlar sonbaharda, kuytu yerlere çekilerek kışı hareketsiz ve uyuşuk olarak geçirirler. İlkbaharda, kış uykusundan uyanınca tekrar ortalıkta görülmeye başlarlar. Yılanlar canlı hayvan avlayarak beslenirler. Karınca, böcek yiyenleri olmakla beraber fare gibi kemiricilerin de özellikle düşmanlarıdırlar. Piton ve boa gibi büyük yılanlar avlarını sıkarak öldürdükten sonra yutarlar. Bütün yılan türleri avlarını parçalamadan bütün olarak yutarlar. Yılanların çeneleri 180 dereceye kadar açıldığından iri avlarını yutmakta zorluk çekmezler. Küçük bir bahçe yılanı, iri bir kurbağayı rahatça yutabilir. Kuş ve kertenkele de yerler. Yılanların zehirlerinden de panzehir yapılarak faydalanır. Yılan yerden sürünerek hareket eder. Diğer canlılarda olduğu gibi ayak yapıları yoktur ve yürüyemezler. Hareket olarak yüzenleri olduğu gibi hava da uçan yılan türleri de vardır. Türkiye de yaşayan 54 yılan türü vardır. Yılanlar dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşarlar. Yılanların her türlüsü zehirlidir. Yılanın zehri yaşadığı ortama göre değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.